شرکت عقیق سازه ارک ، تولید و اجرای سیستم ایستادرز (کالزیپ ، کلزیپ ، زیپ پانل ، زیپ تک ، آرک زیپ)

041-3521 9217

اجزای سیستم ایستادرز آرک زیپ

ورق ذوزنقه ای

معمولاً برای این لایه از ورق گالوانیزه به ضخامت 0.5 الی 1.2 میلیمتر با سطح مقطع ذوزنقه­ ای استفاده می­ گردد.  این لایه به عنوان لایه زیرین سیستم بوده و مستقیماً روی پرلین­ های اسکلت فلزی به وسیلۀ پیچ سرمته خودکار نصب می­گردد.

به عنوان لایه اولیه یا لایه زیرین سیستم ایستادرز کلزیپ از ورق ذوزنقه ای استفاده می شود

عایق رطوبتی ( Vapor barrier )

هوای اطراف ما همیشه حاوی رطوبت می باشد بطوری که هر چه دمای هوا بالا باشد رطوبت بیشتری میتواند بصورت بخار در خود حمل کند. زمانی که دمای هوا کاهش می یابد هوای اطراف رطوبت کمتری میتواند در خود داشته باشد. بنابراین رطوبت اضافی با عمل میعان به مایع (آب) تبدیل شده و روی یک سطح کندانس می‌شود. در سقف های فلزی نیز رطوبت هوای داخل ساختمان در تماس با هوای سرد بیرون ساختمان در بین لایه های سقف میعان می‌شود. بنابراین بخار بند چند لایه که از مهمترین اجزای ایستادرز می باشد، با شکستن گرادیان رطوبتی میزان رطوبت محیط بالایی را از میزان رطوبت محیط پایینی کاملا جدا نگه می دارد. این عایق رطوبتی با اسامی لایه ضد بخار، بخاربند و یا لایه کنترل بخار نیز شناخته می‌شود که از یک لایه فویل آلومینیومی، یک لایه پلی استر و دو لایه پلی اتیلن تشکیل می‌شود.

جنس آلومینیومی مانع از ورود رطوبت موجود در داخل ساختمان به لایه های میانی سیستم ایستادرز می شود

عایق حرارتی آرک زیپ (Thermal insulation Arczip)

یکی دیگر از اجزای ایستادرز عایق حرارتی از جنس پشم سنگ بوده و کاملا غیر قابل اشتعال می باشد بطوریکه از نفوذ سرما و گرما به داخل ساختمان محافظت می‌کند. پشم سنگ ماده ای سبک بوده و به دلیل ماهیت معدنی خود قابلیت بازگشت به اکوسیستم را دارد. کارشناسان شرکت عقیق سازه ارک پس از محاسبات لازم ضخامت و دانسیته مورد استفاده در هر پروژه را بسته به شرایط محیطی تعیین می‌کنند.

پشم سنگ دارای ضریب هدایت حرارتی بسیار کمی می‌باشد و به همین دلیل از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. لازم به ذکر است که ضریب هدایت حرارتی پشم سنگ با چگالی و دما تغییر می کند.

مقاومت پشم سنگ در برابر حرارت و آتش

مواد اولیه که در تولید پشم سنگ استفاده میشوند نقطه ی ذوبی تا دمای ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد را دارند. آزمایشهایی که بر روی پشم سنگ صورت گرفته نشان می‌دهد خواص فیزیکی و شیمیایی این عایق حرارتی تا دمای ۸۰۰ درجه سانیتگراد ثابت باقی می‌ماند. عایق پشم سنگ زمانی که در معرض شعله ی آتش قرار می‌گیرد نمی سوزد و میتوان آن را بعنوان یک ماده نسوز طبقه بندی کرد.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین موارد قابل استفاده در سقف های ایستادرز کلزیپ به منظور عایق حرارتی ، عایق صوتی

فاصله انداز امگا (Omega Spacer)

اسپیسر یا فاصله انداز امگا عمدتا از جنس ورق گالوانیزه به ضخامت 0.8 الی 1.2 میلیمتر می‌باشد. این لایه اساسا به منظور انتقال و توزیع نیروی وارد بر لایه نهایی سقف نصب می شود. همچنین وجود فاصله انداز امگا فضای لازم برای اجرای عایق حرارتی را فراهم می آورد.

برای ایجاد فضا برای قراردادن عایق حرارتی در سیستم ایستادرز آرک زیپ

کلیپس آلومینیومی آرکزیپ (Arczip Aluminum clip)

کلیپس و یا پایه نگهدارنده آلومینیومی در طولهای مختلف بوده و وظیفه آن نگه داشتن پروفیل نهایی سیستم ایستادرز آرک زیپ می باشد. با استفاده از کلیپس ها نیازی به سوراخ کردن لایه نهایی برای نصب با پیچ و پرچ نیست که خود مزیت بزرگی در آب بندی محسوب می شود. حالت کشویی که این کلیپس ها برای ورق نهایی ایجاد می کنند باعث سهولت حرکت ورق ها در جای خود هنگام انبساط و انقباض حرارتی می شوند. کلیپس‌ها در ارتفاع های 8، 10، 12 و 14 سانتیمتر تولید می شوند که متناسب با هر پروژه ارتفاع کلیپس انتخاب می گردد.

پایه نگهدارنده از جنس آلومینیوم یکی از مهم ترین آیتم ها در سیستم ایستادرز

پد عایق حرارت آرک زیپ (Thermal Insulation Pad Arczip)

پد عایق حرارتی آرکزیپ از جنس پلی‌آمید بوده و با شکستن پل حرارتی پروفیل نهایی و ورق زیر از انتقال حرارت بین لایه‌های سیستم جلوگیری می‌کند. با وجود این لایه در سیستم آرک زیپ عایق‌بندی سیستم کامل و بدون نقص خواهد بود. از طرفی در صورت عدم وجود پد عایق دو فلز ناهمجنس آلومینیوم و استیل گالوانیزه در تماس باهم قرار میگیرند. از نظر خوردگی این پل ارتباطی مطلوب نبوده و مقدمات خوردگی نقطه ای و گالوانی را فراهم می آورد.

پد عایق حرارتی آرکزیپ طبق استاندارد ASTM C177 و 8302 ISO تولید می گردد.

برای انتقال حرارت به داخل و بیرون ساختمان در سیستم ایستادرز کلزیپ محصول شرکت عقیق سازه ارک
× واتساپ