ورق ذوزنقه ای

ورق ذوزنقه ای

معمولاً برای این لایه از ورق گالوانیزه به ضخامت 0.5 الی 1.2 میلیمتر با سطح مقطع ذوزنقه‌ای به عنوان لایۀ زیرین سیستم استفاده می‌گردد که این لایه مستقیماً روی پرلین‌های اسکلت فلزی به وسیلۀ پیچ سرمتۀ خودکار نصب می گردد.

ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه از کارخانه های معتبر خریداری شده و به واحد فرمینگ شرکت عقیق سازه ارک جهت شکل دهی ارسال می گردد.

مراحل تولید ورق گالوانیزه

تولید ورق گالوانیزه به عنوان یکی از روشهای موثر و اقتصادی حفاظت از خوردگی اتمسفری مطرح بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده می‌باشد.

تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری داغ می ‌باشد. مزیت این روش گالوانیزه بر روشهای دیگر مقرون به صرفه بودن، امکان ایجاد ضخامت بالای پوشش، استحکام بالا و چسبندگی مناسب پوشش گالوانیزه به فولاد پایه می ‌باشد. کلاف های ورودی از خطوط نورد سرد در ابتدای خط گالوانیزه به یکدیگر جوش خورده و به صورت یک نوار پیوسته شارژ خط می‌شود. در قسمت شستشو سطح ورق توسط چربی زدایی با مواد قلیایی برس زنی و شستشو با آب گرم تمیز شده و سپس با هوای داغ خشک می‌شود. سپس کلاف تمیز شده وارد کوره های آنیل با اتمسفر محافظ می شود. ورق طی سه مرحله پیش گرم، گرم کردن و همدمایی (soaking) متناسب با کاربرد محصول آنیل شده و توسط سیستم خنک کننده دمای آن برای ورود به حمام مذاب روی (Zn) تنظیم می گردد. با خروج از حمام مذاب روی ، لایه نازکی از فلز روی بر هر دو سطح ورق می نشیند. بلافاصله پس از خروج از مذاب، توسط جت هوا ضخامت پوشش تنظیم می شود. با دمش هوا، دمای ورق را تا حدودی کاهش دده و پس از پاشش آب، ورق وارد تانک آب سرد شده و به دمای محیط می‌رسد. پس از این مرحله با دمش هوای گرم ورق کاملا خشک می‌شود. شایان ذکر است ضخامت پوشش ورق توسط دستگاه ضخامت سنج کنترل شده صافی سطح و زیری دلخواه توسط نورد پوسته ای و تجهیز اصلاح روی ورق اعمال می گردد. به منظور جلوگیری از شوره زدن ورق گالوانیزه حین نگهداری در انبار، عملیات کروماته روی آن انجام می شود یعنی لایه نازکی از محلولهای حاوی کروم (Cr) روی سطح ورق نشانده شده و خشک می گردد. پس از بازرسی ورق ، در صورت نیاز مشتری روغن محافظ توسط دستگاه روغنکاری الکترواستاتیک بر سطح ورق پاشیده می شود. برای تداوم عملیات پوشش بر روی سطح ورق ، در هر دو قسمت ورودی و خروجی خط برج ذخیره کننده ورق در نظر گرفته شده است. کلاف گالوانیزه تولیدی پس از بسته بندی به بازار مصرف عرضه می گردد.

در مرحله نهایی ورق های آماده به واحد فرمینگ شرکت عقیق سازه ارک ارسال و بسته به شکل پوشش مورد اجرا به صورت منحنی شکل دهی و آماده نصب می گردد.

 

لایه های ورق گالوانیزه 

 

 مشخصات فنی ورق گالوانیزه

 

استانداردها و کیفیت تولیدی ورق گالوانیزهمراحل تولید ورق گالوانیزه

دسترسی سریع

if(pll_current_language() == 'en'){