سیستم حرارتی آرک‌زیپ

سیستم حرارتی آرک‌زیپ

 در مناطق با بارندگی برف بدلیل انباشته شدن برف و یخ و همچنین قندیل بستن، به سقف‌ها و گاترهای نصب شده  ممکن است آسیب جدی وارد شود.  توده‌های یخ زمانی شکل می‌گیرند که برف انباشته شده در سقف‌ها ذوب شده و سپس هنگام غروب دوباره یخ ببندد. با ادامه یافتن این سیکل توده های یخ رشد می‌کنند که این امر مانع تخلیه آب حاصل از ذوب یخ از سقف‌ها و ناودانی ها می‌شود. نهایتا قندیل‌های حجیم شکل می‌گیرند که این امر می‌تواند خسارات جبران ناپذیر به‌همراه داشته باشد. وزن زیاد قندیل ها ممکن است مشکلات سازه ای به وجود آورد وهمچنین سقوط ناگهانی قندیل ها و یا برف انباشته شده ممکن است خسارات جانی به همراه داشته و با بحث‌های HSE منافات داشته باشد.

 

سیستم حرارتی آرک‌زیپ با گرمایش سقف و فضای داخل گاتر باعث ذوب برف و تخلیه آب حاصل می‌شود. طراحی و محاسبات سیستم حرارتی بسته به شکل سازه، میزان بارندگی سالانه و سردترین دمای محتمل هر شهر توسط کارشناسان شرکت آرک‌زیپ انجام می‌گیرد. موارد کاربرد سیستم حرارتی آرک‌زیپ به شرح زیر می‌باشد:

  • سقفهای ساخته شده از متریال استاندارد ( ایستا درز )
  • گاترهای ساخته شده از متریال استاندارد
  • ناودانی های ساخته شده از مواد استاندارد از قبیل پلاستیک و فلز

سیستم حرارتی آرک‌زیپ یک سیستم مهندسی شده نسبت به طراحی سازه و سقف می‌باشد که راه حلی مناسب برای مقابله با مشکلات ناشی از تجمع برف، یخ زدگی  و گرفتگی گاتر و ناودانی ها می‌باشد.

 

کابل های خود کنترل شونده سیستم حرارتی:

کابلهایی هستند که بطور اتوماتیک توان خروجی کابل رو برای جبران تغییرات نگهانی دمای محیط تنظیم می‌کند. کابل های خود کنترل شونده اغلب برای ساختمان های تجاری تعریف شده‌اند که مجموعه‌ای از سیستم های کنترل مناسب را ارائه می دهد. این سیستم ها برای ساختمان های سبک و سنگین در تمامی مناطق با بارندگی برف مناسب هستند.

 

محاسبات کابل حرارتی:

 

برای محاسبه متراژ کابل مورد نیاز ابتدا میزان گرمای لازم برای ذوب برف جمع شده بسته به متراژ و شکل پوشش محاسبه میگردد.

گرمای مورد نیاز با در نظر گرفتن گرمای نهان ذوب برف محاسبه می گردد.

پس از محاسبه حرارتی بسته به شکل و مساحت فاصله کابل‌ها و متراژ مورد نیاز بدست مِی‌آید

کابل‌های تعبیه شده دمای گاتر را از سردترین دمای زمستان به 15 درجه بالای صفر افزایش می‌دهد.

سیستم حرارتی هوشمند آرک زیپ مجهز به سنسورهای دما و رطوبت و جعبه کنترل می‌باشد. زمانی که دمای هوای محیط به زیر صفر برسد و در محیط رطوبت وجود داشته باشد مسلما بنا به ماهیت آب یخ زدگی رخ خواهد داد. در این صورت با فرمان صادر شده از سنسورها سیستم حرارتی بصورت خودکار روشن می‌شود و تا خشک شدن رطوبت موجود کار می‌کند. زمانی که دمای محیط به بالای صفر درجه برسد سیستم حرارتی برای جلوگیری از اتلاف انرژی خود به خود خاموش می‌شود. همچنین درجه حرارت کابل‌های حرارتی از طریق جعبه کنترل قابل تنظیم می‌باشد.

مشخصات فنی کابل های خود کنترل شونده

دسترسی سریع

if(pll_current_language() == 'en'){