سوله

 

اجزای تشکیل دهنده سوله

 

قاب اصلی:
سیستم قاب فولادی در تحمل بارهای مختلف زنده ، برف، زلزله و بارهای جرثقیل در  سوله نقش اصلی را ایفا می کند. سیستم قاب فولادی معمولا  از اعضایی با مقطع متغیر و دارای اتصالات صلب تشکیل می شوند. این اعضا به صورت توام تحت تاثیر نیروی محوری ، نیروی برشی و لنگر خمشی قرار دارند.

لاپه ها:
بارهای وارد بر سقف سوله ها  توسط لاپه ها تحمل و به قاب های اصلی شیب دار منتقل می گردد. لا په ها به صورت تیرهایی با دهانه های ساده یا طولی معادل فاصله قابها در طول سالن و یا به صورت تیرهای پیوسته طراحی و اجرا می شوند. مقطع لاپه ها به شکل z می باشد.

میل مهارهای عرضی:
میل مهارهای عرض لاپه ها را در فواصل معینی به یکدیگر متصل می کنند میل مهارها که عمود بر امتداد لاپه ها در سقف قاب شیبدار اجرا می شوند سه وظیفه مهم را ایفا می کنند :

۱-نیروی رانشی در امتداد سطح شیب دار را تحمل می کنند.
۲-لاپه ها به عنوان مهار جانبی از کمانش جانبی پیچشی بال فشار جلوگیری می کند.
۳-دهانه خمشی حول محور ضعیف نیمرخ لاپه را کاهش می دهد.

تیرها وستونهای فرعی :
برای انتقال نیروهای باد به قاب های اصلی باد بندها بایستی به میزان کافی دهانه از تیر و ستونهای فرعی استفاده کرد.معمولا” جهت انتقال نیروی باد به قاب های ابتدایی و انتهایی از ستونهای فرعی بنام کله ستون در قاب های ابتدایی و انتهایی استفاده می شود. ستونهای کله علاوه بر نقش انتقال نیروی باد به قاب های اصلی به عنوان تکیه گاه جهت تعبیه درب ورودی و خروجی سالن های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد . برای تحمل نیروی باد در امتداد طول سالن تعبیه بادبند ها برای جلوگیری از ناپایداری قابها در جهت عمود بر دهانه قاب ضروری است . ضمنا برای افزایش صلبیت سقف شیب دار اجرای سیستم بادبندی آن در دهانه های ابتدایی و انتهایی سالن توصیه می شود .

سینه بند:
برای جلوگیری از کمانش جانبی و پیچشی تیرهای قاب اصلی بایستی به نحو مناسبی بال فشاری آنها در فواصل لازم و در امتداد جانبی بر صفحه قاب نگهداری می شوند.

تکیه گاههای قابهای صنعتی:
تکیه گاههای قابهای صنعتی می تواند به هر در صورت مفصلی و گیردار اجرا شود به جز قابهای صنعتی که بارهای بزرگ ناشی از وزن اشیا سنگین و ارابه جرثقیل را تحمل میکنند بهتر است به لحاظ اقتصادی پایه های قابهای صنعتی به صورت مفصل اجرا شود.

سوله تبریز

 

سوله  سازه ای است با سقف شیبدار و یا قوسی و اتصالات پیچی با کاربرد های مختلف مانند سوله صنعتی , سوله ورزشی , سوله مرغداری , سوله سردخانه , انبار , فروشگاه و… .

درسوله ها دهانه ها نسبت به سایر سازه ها بزرگ می باشد و این امر باعث بزرگ بودن ابعاد تیر و ستون ها می شود و نتیجتا نمی توان برای ساخت سوله از پروفیل های صنعتی موجود در بازار استفاده کرد و باید با توجه به طراحی و محاسبات و نقشه های اجرایی از ورق یا به اصطلاح رایج تیر ورق برای ساخت المان ها استفاده کرد.

در طراحی و محاسبه سوله استحکام و توجیه اقتصادی دو امر مهم هستند که عدم تعادل بین آنها باعث اتلاف وقت و هزینه جبران ناپذیر می شود.

شرکت عقیق سازه ارک با به کار گیری نیروهای متخصص در امر طراحی و ساخت سوله تلاش خود برای ارتقای سطح ساخت و اجرای سوله را دارد.

 

طراحی سوله

 

طراحی و محاسبه  سوله پس از بازدید و مطالعات میدانی مهندسان از محل پروژه و بر اساس نوع کاربری سازه و با در نظر گرفتن کلیه امکانات صورت می گیرد.همچنین در طراحی سوله و ساخت سوله فاکتور های مهمی دخیل هستند از جمله اینها عبارتند از ارتفاع سوله ،دهانه سوله ،استفاده از جرثقیل سقفی در سوله ،بار برف،بار باد،نیروی زلزله ،نوع خاک محل احداث سوله ،پوشش سقف سوله.

پس از بررسی موارد فوق  و آنالیز اطلاعات محاسبه سازه سوله در نرم افزار های تخصصی بر اساس آیین نامه های ملی انجام شده و نقشه های محاسباتی و اجرایی و نیز نقشه های شاپ دروینگ تهیه می گردد.

 

ساخت سوله

 

در این مرحله ساخت سوله در کارخانه سوله سازی بعد از تهیه فولاد مورد نیاز و برش دادن فولاد طبق نقشه های شاپ دروینگ انجام می گیرد.در مرحله ساخت سوله باید نهایت دقت انجام گردد چون هرگونه خطا در ساخت باعث ایجاد مشکلات جبران ناپذیر می گردد.

سوله از اجزای زیر تشکیل شده است : ستون، رفتر(فریم ) ،پرلین ( پروفیل Z و C)، استرات ، بادبند ،سگراد (میل مهار )  ،سایه بان ، ستون وال پست ، پیچ و مهره و …

در کارخانه هریک از اجزای فوق طبق نقشه های سازه ای تهیه می گردند. همچنین  در نوع جوش ابعاد و بعد جوش دقت کامل انجام گرفته و در اتمام هر مرحله تست جوش انجام میگیرد.

در سوراخ کاری  نیز باید دقت لازم انجام گردد زیرا هرگونه خطا در سوراخ کاری باعث ایجاد مشکل در نصب صحیح سوله در محل پروژه گردیده و باعث هدر رفتن وقت و ایجاد بار مالی خواهد شد.

پس از اتمام ساخت سوله در کارخانه نوبت رنگ آمیزی سوله است که بسته به نقشه و درخواست کارفرما انجام می گیرد.

نصب سوله

 

 برای نصب اسکلت سوله  پس از انتقال اجزا اسکلت به محل احداث پروژه ،مرحله نصب اسکلت توسط تکنسین های مربوطه شروع می شود.مرحله نصب اسکلت سوله و سازه فلزی که ممکن است جوشی یا پیچ و مهره ای باشد باید با دقت تمام و رعایت جزییات و مقادیر دقیق نقشه صورت پذیرد تا به اصطلاح اسکلت سوله یا سازه گونیا باشد ،یعنی اجزا سوله متقارن و زاویای اجزا متناسب باشد.

اگر نصب اسکلت سوله توسط متخصصین کار انجام نشود ،مشاهده شده است است که اندازه اسکلت سوله در ابتدا و انتها و یا سقف و کف دارای تفاوت مقدار می گردد و یا زوایا و گوشه های سازه دارای اختلاف درجه می گردد که در صورت ادامه مرحله نصب به همین ترتیب باعث تحمیل فشار مازاد به مقاطع اتصال و بروز خطرات تخریبی پس از زمان کوتاهی می گردد.

پوشش سوله

 

پوشش سوله از مراحل اصلی کار محسوب می شود که به دو بخش پوشش سقف و بدنه سوله  تقسیم می شود. در پوشش سقف و بدنه سوله عواملی مانند سرعت نصب ،صرفه جویی در برنامه زمان بندی ،هزینه دستمزد کارگران ،هزینه بالاسری مصالح ،هزینه دوریز مصالح ،کاهش هزینه تمام شده که باعث کاهش هزینه کل پروژه می گردد. 
عایق بندی دمایی ،سبب بازگشت سرمایه به دلیل صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی می گردد.
عایق بندی صوتی ،بدلیل تولید اصوات ناخواسته در خطوط تولید و سایر فعالیت های صنعتی و تاثیرات نامطلوب بهداشتی و زیست محیطی بر محیط بیرونی سوله و سازه فلزی و الزامات کسب گواهینامه های استاندارد زیست محیطی بین المللی جهت صادرات محصولات.
نوع کاربری سوله ضروریات قانونی برای استفاده از نوعی پوشش خاص مانند صنایع غذایی ،صنایع پلاستیک ،انبار ،صنایع سنگین ،سردخانه و سایر کاربری ها.
تعمیرات آسان ،درصورت آسیب دیدگی بخش از پوشش بنا به هر دلیلی ترمیم آن سریع ،ارزان و بدون وارد کردن آسیب به بخش های کناری باشد.
زیبایی نمای بیرونی و درونی ،پوشش حتی المقدور بنا به نوع کاربری سوله و سازه فلزی دارای قابلیت دکوراتیو بوده تا محیط کاری چشم نوازی را فراهم آورد.
مقاومت در برابر پوسیدگی ،مقاومت در برابر خوردگی و رطوبت ،بدلیل قرار گرفتن برخی از سازه ها در شرایط جوی و یا کاری و اعمال تاثیرات خورنده ای طبیعی و غیر طبیعی باید دارای مقاومت بالا باشد تا سازه دچار فرسایش زود هنگام نگردد.
سهولت در نصب و قابلیت استفاده مجدد ،در صورت نیاز به دمونتاژ و تغییر محل و یا کاربری سوله و سازه فلزی با کمترین پرت و دوریز قابلیت استفاده در سازه دیگر را داشته باشد. 
وزن کم به جهت سبک سازی سازه ، سبک بودن پوشش نیروهای حاصل از وزن بار مرده بر اسکلت و فونداسیون سوله و سازه فلزی را کاهش داده و در شرایط بروز حوادث طبیعی مانند زلزله و حوادث غیر طبیعی مانند انفجار ها قابلیت تحمل سازه افزایش پیدا می کند.
شرایط آب و هوایی ،جغرافیایی و محیطی ،توجه نمود که این مهم در همان مراحل اولیه فاز مطالعات و طراحی صورت پذیرفته و تعیین می شود. 
برای پوشش بدنه داخلی و خارجی و سقف سوله می توان از مصالح پوششی گوناگونی مانند ساندویچ پانل های پلی اورتان گالوانیزه و یا آلوزینک ،تری دی پانل های مش بندی شده پلی استایرن ،ورق گالوانیزه با پشم شیشه ،آجر ، سنگ ،کاشی ،سرامیک ،موزاییک ،بتن ،بلوک سیمانی ،پشم شیشه ،ورق های سیمانی ،پانل های سیمانی و بتنی پیش ساخته ،ورق های آلومینیومی ،بلوک های سپورکس و سایر مصالح استفاده نمود. ولی در میان مصالح فوق ساندویچ یانل پلی اورتان ،پشم سنگ ،پلی استایرن دارای بیشترین مزیت کاری بوده و تقریبا” همه نیازهای ما از یک پوشش مناسب و کارآمد را در بر می گیرد.

بارهای محاسباتی

بارهای وارد بر یک سوله  شامل موارد زیر هستند که بایستی با توجه به توصیه آئین نامه های معتبر محاسبه و به صورت مناسب بر قاب صنعتی اعمال گردند.

بار مرده: شامل وزن قطعات مختلف قاب و پوشش سقف می باشد.

بار برف: با توجه به موقعیت جغرافیائی و محل سوله  از نظر مقدار ریزش برف ، وزش باد و شیب سقف سوله، بارهای حاصل از برف بر قاب تعیین و به آن اعمال می گردند.

بار باد: بار ناشی از وزش باد به صورت جانبی و افقی در امتداد محورهای اصلی سوله اعمال
می شود.

بار زلزله: بار زلزله نیز بایستی بر اساس روابط پیشهادی آئین نامه های بارگذاری تعیین و به گونه ای مناسب و به صورت افقی بر سوله  اعمال شوند. نیروی زلزله تابعی از وزن سازه ، ضریب بار قاب سازه و … می باشد

بار جرثقیل: در بعضی از سوله ها ، جرثقیل هایی برای جابجایی اشیا سنگین در جهات طولی و عرضی سالن تعبیه می شود. پل اصلی و ریل های جرثقیل بایستی برای بحرانی ترین نوع بارگزاری طراحی شوند.