اجزای ایستادرز آرک زیپ

آرک زیپ

تحقق هر آنچه در ذهن شماست…

امروزه در دنیای طراحی، سازه­ های مدرن ایمن و سبک به یک بعد جدید در معماری بدل گشته و استفاده از مصالح قدیمی و روش­های سنتی دیگر جوابگوی ایده­ ها و نیازهای طراحی نمی ­باشد. به همین دلیل استفاده از مصالح جدید و کارا، همگام با دانش روز و فناوری پیشرفته در ساخت و ساز امری اجتناب ناپذیر محسوب می­شود. از این رو استفاده از مواد اولیه سبک، انعطاف پذیر، قابلیت بازیافت و مقاوم در برابر اثرات جوی، به امری خطیر و مهم تبدیل شده است.

photo_2017-05-02_11-13-21

آلومینیوم

مادۀ اصلی آرک زیپ

آلومینیوم، فلزی نرم و سبک اما قوی است. بسیار بادوام و مقاوم در برابر زنگ خوردگی و فرسایش می ­باشد و به دلیل انعطاف پذیری بالا کار با آن بسیار آسان است.

همچنین از آنجایی که آلومینیوم دارای قابلیت بازیافت است، همیشه در دسترس بوده و در منابع طبیعی نیز صرفه جویی می شود. این فلز به هنگام بازیافت هیچ یک از ویژگی های خود را از دست نمی دهد، بنابراین می تواند به دفعات مورد استفاده قرار گیرد.

آلومینیوم- ماده اصلی زیپ پانل

 

با آرک زیپ میان تصور و واقعیت فاصله ای نیست

آرک زیپ بهترین جایگزین برای مصالح سنتی بوده و قابلیت انعطاف پذیری فوق العادۀ این سیستم باعث شده تا در هر دو زمینه کارایی و نمای بصری با نیازمندی های معماران پیشرو امروز سازگاری داشته باشد. آرک زیپ یا همان  ایستادرز یک پوشش فلزی انعطاف پذیر برای سقف و دیوار می باشد که عایق صوت، رطوبت و گرما بوده و با توجه به چند لایه بودن در مقایسه با سایر سیستم های سقفی، مقاومت بالایی در مقابل اثرات جوی و محیطی از خود نشان می دهد. همچنین با توجه به امکان تولید پروفیل های آرک زیپ در محل پروژه و نداشتن محدودیت حمل و نقل، این سیستم به راحتی می تواند دهانه های بزرگ را به صورت یکپارچه و بدون درز پوشش دهد.

لایه های اصلی سیستم آرک زیپ (ایستادرز)

لایه های اصلی آرک زیپ یا ایستادرزعبارتند از :

  • – ورقه پروفیل ایستادرز آرک زیپ

پروفیل نهایی آرک زیپ عمدتاً از جنس آلومینیوم یا گالوانیزه با ضخامت­های 0/5 الی 1/2 میلیمتر و در انواع رال رنگ قابل تولید می ­باشد. تنوع و کیفیت بالای رنگ و مقاومت آن در برابر تاثیرات جوی از مهمترین علل انتخاب آرک زیپ برای سازه ­های مدرن و زیبا با معماری پیشرو می­ باشد.

پروفیل آرک زیپ ظاهری زیبا و ظریف در عین حال کارا دارد به طوری که با وجود درزهای ایستادۀ طرفین، عملاً در مقابل آب و گرد و خاک غیر قابل نفوذ بوده و در تمامی سازه ­ها با شیب بالای 1/5 درصد به راحتی قابل اجرا می­باشد.

پروفیل های زیپ پانل آرک زیپ

  •  -عایق حرارتی

عایق حرارتی که عمدتاً از جنس پشم ­سنگ می­ باشد. کاملاً غیر قابل اشتعال بوده و در برابر سرما، گرما و صوت کاملاً مقاوم است. پشم ­سنگ ماده­ای سبک و استریل بوده و به دلیل ماهیت معدنی خود قابلیت بازگشت به اکوسیستم را دارد. ضخامت و دانسیتۀ مورد استفاده در هر پروژه بسته به شرایط محیطی تعیین می­گردد.

 

  • -پد عایق حرارت

در صورت عدم استفاده از این لایه، کلیپس آلومینیومی مانند پل حرارتی باعث انتقال حرارت داخل و خارج ساختمان می­ گردد. با وجود لایۀ حرارتی در زیپ پانل عایق­ بندی سیستم کامل و بدون نقص خواهد بود.

 

  •  -بست آلومینیومی- محکم کننده مخفی پروفیل ایستادرز آرک زیپ

بست، کلیپس و یا پایۀ نگهدارندۀ آلومینیومی در طول ­های مختلف ساخته می ­شود. وظیفۀ این بست ­ها نگه داشتن لایۀ نهایی آرک زیپ با سیستم قفل شونده می­باشد. با استفاده از این کلیپس­ ها، علاوه بر این که نیازی به سوراخ کردن لایۀ نهایی برای نصب با پیچ و پرچ نیست (که خود مزیت بزرگی در آب­ بندی محسوب می­ شود)، حالت کشویی که این کلیپس­ ها برای ورق نهایی ایجاد می­ کنند نیز باعث سهولت حرکت ورق ­ها در جای خود هنگام انبساط و انقباض می­شوند.

 

  • -پایۀ پلیمری نگهدارندۀ بستهای آلومینیومی مخصوص سیستم ایستادرز
  •  -فاصله انداز امگا

اسپیسر یا فاصله انداز امگا عمدتاً از جنس گالوانیزه به ضخامت 0/8 الی 1/5 میلیمتر بوده و به منظور ایجاد فضای لازم برای اجرای عایق حرارتی به کار می­ رود.

  •  -عایق رطوبتی – لایه ضد بخار – لایه سَد بخار-لایه بخار بند

عایق رطوبتی که با اسامی لایۀ ضد بخار یا بخاربند نیز شناخته می­ شود، معمولاً از یک لایه فویل آلومینیومی، یک لایه پلی استر و دو لایه پلی اتیلن تشکیل می­ شود. این لایه باعث می­ شود تا رطوبت موجود در هوای داخل ساختمان وارد لایه­ های میانی پوشش دوجداره آرک زیپ نشده و در هنگام برخورد با لایه­ های نهایی تقطیر صورت نگیرد.

  •  -ورقه ذوزنقه ای

معمولاً برای این لایه از ورق گالوانیزه به ضخامت 0/5 الی 1/2 میلیمتر با سطح مقطع ذوزنقه­ ای به عنوان لایۀ زیرین سیستم استفاده می­ گردد که این لایه مستقیماً روی پرلین­ های اسکلت فلزی به وسیلۀ پیچ سرمتۀ خودکار نصب می­گردد.

 

 برچسب ها :

سقف ایستادرز, سقف زیپ پانل, سقف زیپ تک, سقف کالزیپ, سقف ایستا درز, 

 

دسترسی سریع

if(pll_current_language() == 'en'){